Jak dobrać idealny rozmiar biustonosza?

W dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet dokonuje zakupów za pomocą sklepów internetowych i aukcji online, dlatego też w niektórych sytuacjach bardzo trudno jest dobrać idealny rozmiar bielizny damskiej. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze idealnego rozmiaru biustonosza.

Jak dobrać biustonosz?

Zamawiając biustonosz należy brać pod uwagę trzy główne elementy. Pierwszym z nich jest obwód pod biustem, drugim obwód biustu, a ostatnim sam fason, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Aby dokonać pomiaru należy ustawić się prosto i co najważniejsze trzeba swobodnie oddychać. Do dokładnego mierzenia należy użyć oczywiście miarki krawieckiej. Warto poprosić także bliską osobę o pomoc, dzięki czemu łatwiej będzie dokonać idealnego pomiaru.

O czym należy pamiętać?

Biustonosze to bardzo niewdzięczna bielizna damska, którą bardzo trudno jest zamówić przez Internet, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu na dokładny pomiar. W razie potrzeb należy otrzymany wynik zaokrąglić w górę albo w dół do wielokrotności liczby pięć, czyli na przykład do 75, 80 albo 85. Aby poznać idealny rozmiar miseczki należy oczywiście dokładnie zmierzyć obwód biustu. Pomiar należy dokonać w najszerszym miejscu piersi tak, aby nie odkształcać biustu. Pamiętać należy również i o tym, że każdy sklep internetowy może mieć swoją własną tabelę rozmiarów, dlatego też uzyskane wyniki trzeba porównać wyłącznie do tabeli, które znajdziemy na stronie sklepu online.