Idealny szlafrok na chłodne dni

Wyjście z wanny podczas zimowych dni nie należy do najprzyjemniejszych doznań, dlatego też warto jak najszybciej zainwestować w porządny szlafrok. Głównym zadaniem tego odzienia jest oczywiście zapewnienie ciepła, ale nie oznacza to wcale, że szlafrok nie musi elegancko się prezentować. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jaki szlafrok warto wybrać na zimę, aby nie zawiódł nas w najmniej spodziewanym momencie.

Idealny materiał

Szlafrok to bardzo użyteczna bielizna damska, która służyć powinna przez bardzo długi czasu, dlatego też musi być wykonana z wysokiej jakości materiałów. Obecnie zdecydowana większość szlafroków produkowana jest z bawełny, która jednak w chłodniejsze dni nie zawsze sprawdzi się najlepiej. Bawełna nie ma odpowiednich właściwości zatrzymywania ciepła. Warto postawić na modele wykonane z jedwabiu albo popularnej satyny, które bardzo ładnie się prezentują. Jeżeli chodzi o typowo zimowe szlafroki, to zdecydowanie najlepszym wyborem są modele wykonane z pluszu, frotte oraz weluru. Jest to obecnie najlepsza inwestycja dla wszystkich zmarzluchów.

Jak dbać o szlafrok

Zakup porządnego szlafroka to dopiero połowa drogi do sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest także jego odpowiednia pielęgnacja. Przed pierwszym użyciem warto wyprać szlafrok, aby nabrał odpowiedniej chłonności i aby wypłukać wszystkie substancje chemiczne, które zgromadzone są w materiale. Pamiętać należy również i o tym, aby szlafroki prać w temperaturze 60°C przy użyciu bardzo łagodnych detergentów.