Koszulki nocne – jakich materiałów unikać?

Na naszym rynku jest bardzo wielu godnych polecenia producentów bielizny damskiej, którzy oferują wysokiej jakości koszule nocne z różnorodnych materiałów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które modele należy omijać szerokim łukiem, aby zapewnić sobie zdrowy i komfortowy wypoczynek.

Jaki materiał należy omijać

W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, aby omijać szerokim łukiem wszystkie koszule nocne, które wykonane są z włókien syntetycznych. Niestety bielizna damska z włókien syntetycznych składa się głównie z poliestru, który nie może pochwalić się dobrymi właściwościami. Jak powszechnie wiadomo włókna syntetyczne nie przepuszczają powietrza, dlatego też w koszulach nocnych będziemy bardzo szybko się pocić. Na naszym rynku jest również wiele koszulek nocnych, które wykonane są z wiskozy, która także zaliczana jest do włókien sztucznych. Pamiętać należy jednak o tym, że wiskoza składa się w dużej mierze celulozy, dzięki czemu jest bardzo wytrzymała i posiada wspaniały połysk. Piżamy z tego materiału rewelacyjnie sprawdzą się zwłaszcza w cieplejsze dni.

Tylko bawełna

Najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście bawełniana bielizna damska, która przepuszcza powietrze, jest bardzo miła w dotyku i co najważniejsze nie podrażnia ciała. Warto rozglądać się za produktami, które wykonane są wyłącznie z 100% bawełny i nie zawierają w swoim składzie domieszek innych włókien. Dobrze sprawdzą się także koszule nocne z jedwabiu. Materiał ten jest także bardzo przyjemny w dotyku.