Jak dbać o bieliznę damską?

Aby bielizna damska służyła sprawnie przez wiele długich lat użytkowania, należy oczywiście odpowiednio o nią zadbać. Nawet najlepsza jakościowo bielizna z biegiem czasu straci na wartości, zwłaszcza jak nie będzie się o nią systematycznie dbać. W niniejszym artykule znajdą Państwo kilka cennych wskazówek i prostych trików, dzięki którym bielizna damska przez długo wyglądać będzie jak nowa.

Bezpieczne pranie

Kluczem do sukcesu jest oczywiście bezpieczne i umiejętne pranie. Bielizna bardzo często wykonana jest z bardzo delikatnych materiałów, dlatego też wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Uważać należy przede wszystkim na satynę, jedwab oraz koronkową bieliznę. Niektóre modele posiadają dodatkowe zdobienia w postaci zmarszczek, diamencików i kokardek, które także potrzebują opieki. W pierwszej kolejności należy dokładnie zapoznać się z informacjami na metkach, które dokładnie opisują, jak należy prać daną bieliznę.

Bielizna ze sztucznych materiałów

Bieliznę damską, która jest wykonane ze sztucznego jedwabiu, bawełny, poliestru albo lnu można prać w zwykłej pralce. Jednak jak bielizna posiada zmarszczenia i dodatkowe zdobienia, to zawsze występuje ryzyko uszkodzenia niektórych elementów. Warto skorzystać z pomocy delikatnego płynu. Godne polecenia są preparaty przeznaczone do dziecięcych ubrań. Unikać należy detergentów z chlorem, który niestety powoduje zżółknięcie delikatnych materiałów. Bieliznę damską warto przed praniem włożyć do specjalnych woreczków albo zwykłych poszewek na poduszki.